Sprowadzanie samochodów

Sprowadzaniem samochodów z zagranicy na życzenie Klienta firma Car Komplex zajmuje się od 10 lat. Jeździmy głównie do Niemiec, Belgii i Holandii. Mamy wypracowane stałe kontakty z dealerami samochodowymi w tych krajach, dzięki czemu jesteśmy w stanie znaleźć auto zgodne z oczekiwaniami Zamawiającego.

Zawsze dbamy o to, aby nasi Klienci byli rzetelnie informowani o stanie technicznym i wizualnym pojazdu. Będąc na miejscu i po dokonaniu dokładnych oględzin samochodu kontaktujemy się z Klientem w celu potwierdzenia chęci zakupu. Jeśli samochód nie spełni oczekiwań Kupującego, wówczas odstępujemy od umowy i zwracamy zaliczkę.

Oferujemy fachową poradę przy wyborze samochodu, a po zakupie zapewniamy również pomoc w serwisowaniu. Dla nas przekazanie kluczyków nowemu Właścicielowi nie oznacza końca współpracy. Jesteśmy do dyspozycji także w czasie eksploatacji pojazdu.

 

 

Od nawiązania kontaktu do przekazania kluczyków - czyli jak to wszystko wygląda?

1. Gdy decyzja o zakupie samochodu z zagranicy zapadła, napisz lub zadzwoń i powiedz nam jakiego auta szukasz. My powiemy, czy takie auto znajdziemy.

2. Podczas spotkania omówimy kryteria jakie ma spełniać samochód. Do podpisania umowy przedwstępnej będzie potrzebna zaliczka.

3. Nasza firma przeznaczy czas ustalony w umowie na zrealizowanie zamówienia na samochód. Pozostajemy w kontakcie telefonicznym.

4. Będąc na miejscu przy samochodzie, po jego sprawdzeniu wykonujemy telefon w celu poinformowania o stanie technicznych i wizualnym. Bywają sytuacje, gdy jest możliwość przesłania zdjęć pojazdu. Podejmujesz wówczas ostateczną decyzję o zakupie.

5. Po sprowadzeniu auta do Polski następuje jego przekazanie wraz z kluczykami i dokumentami. Wówczas przyjmujemy też zapłatę za samochód.
W przypadku, gdy stwierdzisz niezgodność pojazdu z opisem masz prawo odstąpić od umowy, a my zwracamy zaliczkę.

6. Pozostaje jeszcze tylko opłata w wysokości 250zł w Wydziale Komunikacji za kartę pojazdu, dowód rejestracyjny i tablice. Inne koszty związane z badaniami technicznymi, podatkiem akcyzowym, tłumaczeniami i opłatą recyklingową ponosi nasza firma.

7. Od teraz można cieszyć się zakupionym samochodem, a my zachęcamy do telefonu z oceną czy auto spełnia oczekiwania.

 

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Jaki jest czas oczekiwania od podpisania umowy do dnia otrzymania samochodu?

Czas ten jest ustalany podczas spotkania i wpisany w umowie. Z reguły wynosi on 2-3 tygodnie.

2. Ile wynosi kwota zaliczki, którą przekazuje się podczas podpisania umowy przedwstępnej?

Wysokość zaliczki jest uzależniona od wartości zamawianego pojazdu. Najczęściej jednak jest to 1000zł

3. Jaki jest sposób płatności za zamówiony samochód?

Większość naszych Klientów płaci gotówką, ale akceptowane są wszystkie formy płatności.

4. Kiedy należy zapłacić za zakupiony samochód?

Kwota do zapłaty stanowiąca wartość samochodu wpłacana jest w momencie wręczenia kluczyków i dokumentów, gdy Klient ostatecznie podejmuje decyzję o zakupie.

5. Kto załatwia wszystkie formalności związane ze sprowadzeniem samochodu z zagranicy do Polski?

Większość z tych formalności załatwia nasza firma. My ponosimy koszty związane z badaniami technicznymi, podatkiem akcyzowym, tłumaczeniami i opłatą recyklingową. Klientowi pozostaje opłata w wysokości 250zł w Wydziale Komunikacji za kartę pojazdu, dowód rejestracyjny i tablice.

6. Czy jest możliwość dodatkowego sprawdzenia samochodu w wybranym przez siebie serwisie?

Tak, jest taka możliwość. Wówczas nasza firma dostarcza samochód we wskazane miejsce.

7. Czy jest możliwość wycofania się z zawartej umowy w czasie jej trwania?

Tak, jest taka możliwość. Jeśli Klient uzna, że stan techniczny lub wizualny samochodu jest niezgodny z opisem ma prawo wycofać się z umowy. Wówczas zwracamy pobraną zaliczkę.

8. Czy firma gwarantuje legalność pochodzenia samochodu i to, że nie jest obciążone wadami prawnymi?

Tak, nasza firma gwarantuje, że samochód nie pochodzi z kradzieży i nie jest obciążony wadami prawnymi. Klienci mają możliwość weryfikacji tych informacji.

Usługi lawetą

 

 

Ubezpieczenia

 

 

Sprzedaż ratalna

 

projekt i realizacja: BigCom